Hakkımızda

TAŞMAK MAKİNA

Temel ihtiyaçlarımız arasında ilk sıradadır ekmek. Yaşamın devamı için emek; emeğin devamı için ekmek!

Unlu mamüller, özellikle de ekmek üretimiyle ticari hayatına başlayan Taşmak; 30 yılı aşkın tecrübesiyle siz değerli müşterileri için üretime devam ediyor.

Firmamız, elinin ekmeğe ilk dokunduğu 1980 yılında ki hassasiyeti ile sektörün daha derinine inerek tecrübe ve yenilikçi düşünce yapısıyla en iyi makine imalatını gerçekleştirmek için İsa KARAYİĞİT’in girişimleriyle, 50 m2 ‘lik kapalı alanda faaliyete başlamıştır.

Ekmek ve pasta makine sanayisine tam ve yarı otomatik pişirme fırınları üretimi yaparak başlayan yolculuğumuza; 2013 yılına gelindiğinde, 2000 m2 ‘lik kapalı alana sahip büyük makine parklarımızla devam ediyoruz.

Taşmak olarak, tasarım ve imalat sürecinde, insan güvenliği ve sağlığını ön planda tutup, “CE MAKİNA GÜVENİRLİĞİ” sağlayarak, ISO standartlarında üretim yapmaya devam ediyoruz.
Ekmek sektörünün içinde bulunan firmalara otomasyon sistemine dayalı tasarladığımız biligsayarlı teknolojik hesap ve analizler ışığında ki teknik detaylar sonrası, tecrübeli üretim ve montaj ekibimizle, çeşitli ebatlarda ve istenilen ölçülerde imalatımız vardır.

Boru fırınlarda 4 kişi ile saatte 600 ekmek alınırken, üretmiş olduğumuz robotlu fırın sistemi 2 kişilik personelle saatte 1700 ekmek üretimi yapılmaktadır. Bunun yanında eski tip fırınlarda ekmek başına 30 kuruş yakıt maliyetini üretmiş olduğumuz fırın sistemiyle 12 kuruşa kadar düşmektedir. Elektrik maliyeti de üretim kapasitesine göre %40 düşmektedir. Ekmek üretiminde eski tip fırınlarda ekmek’in kalitesi ve pişme süresi personelin insiyatifindeyken üretmiş olduğumuz robotlu sistem sayesinde sistem bilgisayar yazılımı kullanılarak üretimin aynı kalitede üretilmesi sağlanmaktadır.

Ürünlerimiz projelendirmeden imalata, montajı, elektronik ve elektronik ve yazılımı tamamen kendi bünyemizde yapılmaktadır.

Ülkemize en iyi hizmeti vermek adına üretim yapıyor ve aynı zaman da, dünya ya kalitemizi yansıtarak büyümeye devam ediyoruz.

Küçük aile işletmelerinden, büyük endüstriyel tesislerle, büyük bir aile olmak için; Taşmak Makine

… ve biz sofranızda ki her dilimde daha kaliteli ve daha sağlıklı ürün üretmek amacıyla gelişmeye ve geliştirmeye ekibimizle birlikte çalışmaktayız.

Her lokmada ki kalitede biz varız!

İvedik Osb. Arı Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 1536. Sok. (Eski 580 Sok.) NO:24-26 Ostim / Ankara
Tel: +90 (312) 395 45 32 • Faks : +90 (312) 395 45 87